GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 2997441
*
nr 299 7441
Fat
3 st. keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 februari 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 13:03:47
1
150 kr
9/2 11:53:12
2
150 kr
9/2 11:53:35
2
Vinnande bud
9/2 12:41:04
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16
-
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35
*
Fat
nr 299 7441
Fat
3 st. keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 februari 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 13:03:47 | 1 | 150 kr |
9/2 11:53:12 | 2 | 150 kr |
9/2 11:53:35 | 2 | Vinnande bud |
9/2 12:41:04 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:16 -
3155 Frukostkopp me..
Maastricht, Holland, Tecla
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3154 Koppar med fat
3 st, 1800-tal, Gustafsberg. Diameter: 9,5-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:35